VS-150KR40A
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VS-150KR40A
  • 1
Product Category : Rectifiers
Mounting Style : Stud Mount
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Ir - Reverse Current : 35 mA
Package / Case : DO-205AA
Maximum Operating Temperature : + 200 C
Max Surge Current : 3.74 kA
Vf - Forward Voltage : 1.33 V at 471 A
Packaging : Bulk
Vr - Reverse Voltage : 400 V
Configuration : Single
Recovery Time : -
Type : Standard Recovery Rectifiers
If - Forward Current : 150 A