15GN03MA-TL-E
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
15GN03MA-TL-E
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 10V
Product Category : RF Bipolar Transistors
Gain : 13dB @ 0.4GHz
Transistor Type : NPN
Minimum Quantity : 3000
Supplier Device Package : 3-MCP
Noise Figure (dB Typ @ f) : 1.6dB @ 0.4GHz
Part Status : Active
Current - Collector (Ic) (Max) : 70mA
Power - Max : 400mW
Packaging : Tape & Reel (TR)
Frequency - Transition : 1.5GHz
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 100 @ 10mA, 5V
Operating Temperature : 150°C (TJ)
Package / Case : SC-70, SOT-323
Mounting Type : Surface Mount
Series : -
Manufacturer : onsemi
Description : TRANS NPN BIPO 70MA 10V MCP